Holland

Miért érdemes hollandul tanulni?

P1090596

Egyre többen választják továbbtanulás, részképzés és munkavállalás céljából Hollandiát és Belgiumot. A holland (illetve flamand) nyelv a német és az angol után az egyik legjelentősebb germán nyelv, és az előbbiek valamelyikének ismeretében viszonylag könnyen elsajátítható.

A holland oktatásnak a Műegyetemen hosszú évtizedek óta hagyománya van, mely annak idején a delfti Műegyetemmel való szoros együttműködés keretében fejlődött ki és máig eleven, az érdeklődés minden szemeszterben változatlanul nagy.

A holland nyelv ismeretével növekednek az esélyek és lehetőségek a munkaerőpiacon az említett két országban, de akár turistautak során és az egyre szaporodó személyes kapcsolatokban is nagy hasznát veheti bárki, hiszen ilyen módon a holland-flamand mentalitás és kultúra megismeréséhez is kulcsot kapunk és egy új világ tárul ki előttünk.

Holland munkacsoport

1111 Budapest Egry József u. 1. „E” épület X. emelet 9.

Csoportvezető: Dr. Einhorn Ágnes
Tanulmányi  adminisztráció: Szatmári Gabriella