Elhunyt Fodor Katalin

FODOR KATALIN

(1942 – 2020)

Szomorúan tájékoztatjuk egyetemünk és karunk oktatóit, kutatóit, dolgozóit, hogy Fodor Katalin kolléganőnk 2020. október 2.-án elhunyt. Temetése október 28.-án, kívánságának megfelelően, szűk családi körben megtörtént.

Fodor Katalin nyelvtanár magyar-német szakosként 1971-től kezdődően több mint négy évtizeden át volt a Nyelvi Intézet Magyar Nyelvi Csoportjának oktatója, továbbá a Német Nyelvi Csoportban és a Tolmács- és Fordító Központban is tanított. A hallgatók és a kollégák által elismert kiváló tanári munkája mellett számtalan módszertani kezdeményezésben részt vett, így például az audiovizuális és a számítógépes nyelvoktatási projektekben. Több jegyzet és tankönyv megírásában is szerző, társszerző volt. A magyar szakszöveg-kutatás és a magyar mint idegen nyelv oktatás módszertana területén jelentős tanulmányai jelentek meg.

Fodor Katalin a szakmáját magas színvonalon művelő tanár és kutató, nagyszerű közösségteremtő személyiség volt. Emlékét megőrzik kollégái.