In memoriam, emlékezés Erdős Józsefre

ERDŐS JÓZSEF
(1940 – 2018)

2018 április 2-án, 78 éves korában elhunyt Erdős József kollégánk, aki több évtizeden át tanított a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Nyelvi Intézetének / Idegen Nyelvi Központjának Magyar Nyelvi Csoportjában. Egyénisége, szakmai tudása, módszertani felkészültsége révén meghatározó szerepe volt a Magyar Nyelvi Csoport oktatómunkájának alakításában, a külföldi hallgatók magyar nyelvi oktatásának színvonalassá tételében. Sokat tanultunk tőle, tanácsaira mindig támaszkodhattunk – s talán önzésünktől sem mentesen –, ezért is vált fontossá számunkra emberi, szakmai jelenléte az együttműködő tanári közösségben. De folyamatos tankönyvírói munkásságával – több magyar nyelvi tankönyvcsalád szerkesztőjeként és társszerzőjeként – a szakma legszélesebb köreiben is elismerést szerzett. Sokoldalúság jellemezte: másik szakjának, a spanyol nyelvnek oktatójaként is kiváló, a diákok által kedvelt tankönyvsorozatot alkotott. Gazdag nyelvismeretét hasznosító, több nyelvre kidolgozott számítógépes nyelvgyakorlatai az interneten ma is a nyelvtanulók rendelkezésére állnak. Ezek mellett az intézet szakfordító és tolmácsképző szakán a szaktárgyi számítógépes ismeretek oktatásában is alapozó munkát végzett.

Alkotó munkájának eredményei velünk maradnak, emlékét megőrizzük:

Kollégái, Munkatársai